Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

liga2fanatikCam de multă vreme n-am mai avut o etapă la Liga a 2-a, care să se încheie sâmbătă! * Doar 24 de ore a rezistat Tg.Mureş pe prima poziţie! * Intră şi vezi rezultatele complete ale etapei a 7-a, clasamentul actualizat, topul marcatorilor şi programul rundei viitoare!

Ambele echipe timişorene au cedat la limită * Chindia… priveşte înapoi cu mânie şi credem că regretă startul de sezon * Vă prezentăm rezultatele etapei a 7-a, clasamentul la zi, topul marcatorilor şi etapa viitoare

FC Argeş Piteşti - ASA Târgu Mureş 1-2 (1-1)
(Panait, autogol - Iacob, Sîrbu)

Dacia Unirea Brăila - Sportul Snagov 0-1 (0-0)
(Vlădoiu)

Chindia Târgovişte - Ripensia Timişoara 1-0 (1-0)
(L.Mihai)

Metaloglobus Bucureşti - Luceafărul Oradea 1-0 (1-0)
(Ţânc - autogol)

Academica Clinceni - Foresta Suceava 2-0 (0-0)
(M.Ion 2)

CS Mioveni - Ştiinţa Miroslava 5-1 (3-0)
(C.Năstăsie 2, Ayza, Florescu, D.Ene - Marin)

CS Baloteşti - Pandurii Târgu Jiu 0-2 (0-1)
(Ciprian, Dănăricu)

CS Afumaţi - UTA Arad 2-0 (0-0)
(Vasile, Olariu)

Dunărea Călăraşi - Olimpia Satu Mare 5-1 (2-1)
(Pană, Missi, Drăghiceanu, Munteanu, Alexandru - Lusamba)

AFC Hermannstadt - ASU Politehnica Timişoara 1-0 (1-0)
(Rusu)

Clasament
1.Hermannstadt 7 6 0 1 12-4 18
2.Tg.Mureş 7 5 1 1 18-9 16
3.Ripensia 7 4 2 1 26-7 14
4.Chindia 7 4 1 2 22-6 13
5.Clinceni 7 4 1 2 13-10 13
6.Călăraşi 7 4 1 2 12-9 13
7.Poli Timişoara 7 4 0 3 9-10 12
8.Mioveni 7 3 2 2 14-8 11
9.FC Argeş 7 3 2 2 11-5 11
10.Pandurii 7 3 2 2 14-10 11
11.Snagov 7 3 2 2 6-5 11
12.UTA 7 2 3 2 7-7 9
13.Brăila 7 2 2 3 22-16 8
14.Metaloglobus 7 2 2 3 7-7 8
15.Afumaţi 7 2 1 4 4-8 7
16.Satu Mare 7 2 1 4 5-13 7
17.Baloteşti 7 1 2 4 5-10 5
18.Luceafărul 7 1 1 5 9-15 4
19.Miroslava 7 1 1 5 9-26 4
20.Foresta 7 0 1 6 2-42 1

Etapa a 8-a - 16 septembrie 2017
Sportul Snagov - Olimpia Satu Mare
UTA Arad - Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu - CS Afumaţi
ASU Politehnica Timişoara - CS Baloteşti
Ştiinţa Miroslava - AFC Hermannstadt
Foresta Suceava - CS Mioveni
Luceafărul Oradea - Academica Clinceni
Ripensia Timişoara - Metaloglobus Bucureşti
ASA Târgu Mureş - Chindia Târgovişte
Dacia Unirea Brăila - FC Argeş Piteşti

Top marcatori
7 goluri: NDIAYE (Ripensia), C.Năstăsie (Mioveni)
6 goluri: Roşu (Brăila), Iacob (Tg.Mureş)
5 goluri: Dumiter (Ripensia), Honciu, Cherchez, L.Mihai (Chindia), M.Constantinescu (Clinceni), Alexandru (Călăraşi)
4 goluri: Dodoi (Pandurii), Frunză (Brăila), M.Constantinescu (Clinceni), B.Rusu (Hermannstadt)
3 goluri: Bădăuţă (Poli), A.Popa (Ripensia), Bedea (Oradea), Ghenovici (Metaloglobus), I.Năstăsie (FC Argeş), Sîrbu (Tg.Mureş), Marin (Miroslava), Lusamba (Satu Mare)
2 goluri: B.Barbu (Clinceni), Bobină, Ungureanu, Matiş (Ripensia), Tăcuţanu (Miroslava), Bejan (Tg.Mureş), Rădescu, Florescu (Mioveni), Herghelegiu, Goge (Oradea), Curtuiuş, Burlă (UTA), Roşoagă, A.Niţă, G.Mihai, Puia (Brăila), C.Stoica (Chindia), Martin (Metaloglobus), Sorescu, Taub (Poli), Tătaru, B.Barbu, M.Ion (Clinceni), I.Stoica, Petrescu (Hermannstadt), Ciprian (Pandurii), Pană (Călăraşi)

comments

Horoscop