mecichindialaiasi12La 9-0, ce am mai putea spune? Chiar dacă moldovenii şi-au dat cu stângu-n dreptu’, de parcă ar fi jucat cu vreo echipă de sub... Turnul Eiffel şi nu de sub Turnul Chindiei, ne scoatem pălăria în faţa lui Honciu şi ai lui!

După patru runde, Ripensia rămâne singura echipă cu punctaj maxim şi merge pe Dunăre, la Brăila, să mai pescuiască (alte) 3 puncte! * Meci de infarct la Oradea, unde brăilenii le-au cam dat cu... vaporul în cap gazdelor! De la 0-2 (ce scor!), oaspeţii au revenit şi au câştigat cu 4-3! * Pandurii au rămas corijenţi cu Academica * La Snagov lucrurile încep să mergaă ca pe... apă! * Încă o „restanţă” pentru studenţii timişoreni... * La Călăraşi, gazdele au aruncat „năvodul” abia după pauză şi oaspeţii au „muşcat” momeala! * O remiză previzibilă pentru mulţi, la Arad * Şi-a revenit... Foresta? Ieri, sucevenii au scăpat doar cu două goluri! * Iată rezultatele complete ale etapei, marcatorii, topul marcatorilor, clasamentul la zi şi programul etapei viitoare

Ripensia Timişoara - ASA Târgu Mureş 3-2(1-1)
(A.Popa, Dumiter, Matiş - Candrea, Sîrbu)

Sportul Snagov - CS Afumaţi 2-0(2-0)
(Kimbaloula, Buştea)

Dunărea Călăraşi - CS Baloteşti 2-1(0-1)
(Alexandru, Şandru - N.Eugen)

Olimpia Satu Mare - AFC Hermannstadt 2-0(2-0)
(V.Pop, Brata)

UTA Arad - CS Mioveni 1-1(1-1)
(Burlă - C.Năstăsie)

Pandurii Târgu Jiu - Academica Clinceni 1-2(0-1)
(Brînzan - M.Constantinescu 2)

ASU Politehnica Timişoara - Metaloglobus Bucureşti 0-2(0-1)
(Ghenovici, Robu)

Ştiinţa Miroslava - Chindia Târgovişte 0-9(0-4)
(Honciu 3, L.Mihai 2, Cherchez, Bîţfoi, C.Stoica, Săvoaia - autogol)

Foresta Suceava - FC Argeş Piteşti 0-2(0-1)
(Costin, I.Năstăsie)

Luceafărul Oradea - Dacia Unirea Brăila 3-4(2-0)
(Herghelegiu 2, Goge - G.Mihai 2, Niţă, Frunză)

7 goluri: NDIAYE (Ripensia)
5 goluri: Dumiter (Ripensia), C.Năstăsie (Mioveni), Honciu (Chindia)
4 goluri: Dodoi (Pandurii), Roşu, Frunză (Brăila), M.Constantinescu (Clinceni)
3 goluri: Bădăuţă (Poli), Iacob (Tg.Mureş), A.Popa (Ripensia)
2 goluri: B.Barbu (Clinceni), Bobină (Ripensia), B.Rusu (Hermannstadt), Lusamba (Satu Mare), Tăcuţanu (Miroslava), Bejan, Sîrbu (Tg.Mureş), Rădescu (Mioveni), Bedea, Herghelegiu, Goge (Oradea), Curtuiuş (UTA), Roşoagă, A.Niţă, G.Mihai (Brăila), Alexandru (Călăraşi), C.Stoica, L.Mihai (Chindia), Ghenovici (Metaloglobus), I.Năstăsie (FC Argeş)