Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

meci42Înaintea ultimei etape, cunoaştem echipele promovate direct în Liga I, ştim cine merge la baraj, dar şi cine retrogradează în Liga a 3-a... Aşa că ultima etapă se joacă doar din... plăcere pentru fotbal!

Juventus Bucureşti şi Sepsi Sf.Gheorghe sunt virtual promovate în Liga I, dar se pare că ambele îşi vor schimba, din toamnă, domiciliul: prima la... Ploieşti, a doua la Braşov! Ar fi al doilea „transfer” al „Juventusului Bucureşti” la Ploieşti, după cel din 1950! Sigur, altă... gâscă-n, altă traistă, dar „se potriveşte”! * După... ruşinea cu Baloteştiul, UTA Bătrâna Doamnă Arad va juca, a doua oară (!), barajul de promovare - retrogradare pentru Liga I, cu ocupanta loculuii 6 din play out! * rezultatele complete ale etapei a 37-a, clasamentul la zi, topul marcatorilor şi programul ultimei etape

Dacia Unirea Brăila - Juventus Bucureşti 0-3 (0-2)
Mihăescu, Chipirliu, Buhăescu)

Foresta Suceava - Olimpia Satu Mare 0-4 (0-2)
(Krausz, Duruş, Cocian, Rus)

CS Baloteşti - Poli Timişoara 3-2 (2-0)
(Herea, Andrei, Niculae - Vucea, Bilia)

Metalul Reşiţa - Sepsi Sf.Gheorghe 0-1 (0-0)
(Thiaw)

CS Mioveni - CS Afumaţi 1-3 (0-2)
(Năstăsie - Tudorache, Costache, Vlada)

FC Braşov - Luceafărul Oradea 1-1 (1-0)
(Grigorie - M.Matei)

Chindia Târgovişte - Unirea Tărlungeni 3-0

CSM Rm.Vâlcea - Dunărea Călăraşi 0-3

Academica Clinceni şi UTA Bătrâna Doamnă stau

Clasament
1.JUVENTUS 33 26 3 4 74-18 81
2.SEPSI 33 21 7 5 61-28 70
3.UTA Arad 33 20 5 8 62-30 65
4.Mioveni 33 17 7 9 50-29 58
5.CHINDIA 33 18 3 12 55-35 57
6.Braşov 33 15 11 7 48-33 56
7.Afumaţi 33 16 5 12 54-35 53
8.Călăraşi 33 15 8 10 49-40 53
9.Satu Mare 33 15 6 12 46-34 51
10.Luceafărul 34 14 5 15 48-38 47
11.Brăila 33 14 4 15 37-49 46
12.Suceava 33 12 5 16 49-66 41
13.Baloteşti 33 11 6 16 43-55 39
14.Timişoara 34 10 8 16 48-59 38
15.Clinceni 33 11 5 17 46-68 38
16.Reşiţa 33 6 3 24 35-74 21
17.Rm.Vâlcea 33 4 6 23 16-67 18
18.Tărlungeni 33 2 5 26 15-78 1*
*penalizare 10p - decizie FRF

Etapa viitoare, a 38-a (ultima)
Miercuri, 31 mai
Olimpia Satu Mare - Dacia Unirea Brăila (17,00)
Juventus Bucureşti - Metalul Reşiţa (17,00)
Joi, 1 iunie
Academica Clinceni - CS Baloteşti (11,00)
Sâmbătă, 3 iunie, ora 11,00
Dunărea Călăraşi - Foresta Suceava
CS Afumaţi - FC Braşov
UTA Bătrâna Doamnă Arad - Chindia Târgovişte (14,00)
Sepsi Sf.Gheorghe - CS Mioveni (14,00)
Poli Timişoara şi Luceafărul Oradea stau

Top marcatori
29 goluri: Chipirliu (Juventus)
22 goluri: Petre (Arad)
21 goluri: Hadnagy (Sepsi)
18 goluri: CHERCHEZ (Chindia)
17 goluri: Blănaru (Timişoara)
16 goluri: Vlada (Afumaţi)
15 goluri: M.Matei (Oradea)
14 goluri: Cl.Herea (Baloteşti)
12 goluri: Arnăutu (Oradea)
11 goluri: Kanda (Călăraşi)
10 goluri: HONCIU (Chindia)
9 goluri: NEGUŢ (Chindia), Bădăuţă (Timişoara), Buhăescu (Juventus)
8 goluri: Muntean (Satu Mare), Antohi (Clinceni), Curtuiuş (Arad), Buduroi (Reşiţa), C.Năstăsie (Mioveni), Şt.Grigorie (Braşov)
7 goluri: Bădăluţă (Timişoara), Onicaş (Satu Mare), Rusu (Suceava), Roşu, Neagu (Brăila), Dina (Reşiţa), Bujor (Sepsi)
6 goluri: Sburlea, Manole (Braşov), Muntean, Pop (Satu Mare), Ayza, I.Stoica (Mioveni), V.Mihai (Tărlungeni), Puşcaşu (Brăila), V.Andrei (Baloteşti), Licu (Călăraşi), Thiaw (Sepsi)
5 goluri: Man (Arad), Fl.Costea (Rm.Vâlcea), Neagu, Ştefan, Coman (Clinceni), Istrati (Braşov), Dumitriu (Suceava), Păcurar (Oradea), Birău (Timişoara), Rădescu, Staicu (Mioveni), Olariu, Costache (Afumaţi), Călinţaru (Juventus)
4 goluri: Predescu (Clinceni), Pană (Satu Mare), Şandru, Puşcaş (Călăraşi), Andrei (Baloteşti), Ene, Huiban (Sepsi), Skraparas, Staicu, Ayza (Mioveni), Cerlincă, Vraciu (Suceava), Vasile, Tudorache (Afumaţi)

Dacă ţi-a plăcut ştirea noastră şi crezi că ar putea prezenta interes şi pentru alte persoane, am aprecia dacă ai distribui acest articol.

comments

Horoscop