Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

liga2ucluj3Chindia Târgovişte şi-a încheiat sezonul de pe teren propriu, cu o victorie în faţa Olimpiei Satu Mare. Vezi cate locuri  a urcat Chindia in clasament.

Chindia Târgovişte - Olimpia Satu Mare 1-0 (1-0) * A marcat Neguţ (min.25) * După reuşita în faţa sătămărenilor, Chindia şi-a consolidate poziţia a şasea în clasamentul ligii secunde.

Chindia: Meilă - Pătru (cpt.)(Nisipeanu 57'), Vătavu, Ispas, Martac - Crinel Stoica (Pencea 57'), Honciu, L. Mihai, D. Dumitraşcu - Cr. Neguţ, Cherchez (Dr. Grigore 87') * Antrenor: Nicolae Croitoru

Olimpia: Dascălu - Duruş, Fl. Mureşan, Krausz, Faur - R. Rus (Văsălie 90+2'), Villand (cpt.), Sil. Pană - Vas. Pop, I. Roşu (Szolosi 90+2'), Erdei (Chitaş 86') * Antrenor: Bogdan Andone

Programul complet al etapei al etapei a 35-a, clasamentul la zi, topul marcatorilor şi programul etapei viitoare, etapă intermediară (23-25 mai)

Chindia Târgovişte - Olimpia Satu Mare 1-0 (1-0)
(Neguţ)

Mâine, de la ora 11,00
FC Braşov - Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila - CS Afumaţi
Metalul Reşiţa - Luceafărul Oradea
Foresta Suceava - Sepsi Sf.Gheorghe (11,30)
Duminică, 21 mai, ora 19,00
Poli Timişoara - UTA Bătrâna Doamnă Arad
* Nu se dispută: CS Baloteşti - Unirea Tărlungeni 3-0 şi CSM Rm.Vâlcea - Juventus Bucureşti 0-3
* Dunărea Călăraşi şi CS Mioveni stau

Clasament
1.JUVENTUS 31 24 3 4 66-17 75
2.UTA ARAD 31 19 5 7 58-28 62
3.Sepsi 30 18 7 5 53-26 61
4.Mioveni 31 17 7 7 48-24 58
5.Braşov 30 15 10 6 47-30 55
6.CHINDIA 31 17 3 11 51-32 54
7.Călăraşi 31 13 8 10 43-39 47
8.Brăila 30 14 4 12 36-38 46
9.Satu Mare 31 13 6 12 39-34 45
10.Afumaţi 30 13 5 12 41-31 44
11.Suceava 30 12 5 13 46-53 41
12.Luceafărul 31 12 4 15 42-35 40
13.Timişoara 31 10 7 14 44-51 37
14.Clinceni 31 10 4 17 42-66 34
15.Baloteşti 31 9 6 16 38-52 33
16.Reşiţa 30 6 3 21 32-65 21
17.Rm.Vâlcea 31 4 6 21 16-61 18
18.Tărlungeni 32 2 5 25 15-75 3*
*penalizare 8p

Etapa viitoare, a 36-a, 23-25 mai
Marţi, 23 mai
Juventus Bucureşti - Foresta Suceava (11,00)
Sepsi Sf.Gheorghe - Dacia Unirea Brăila (15,30)
Miercuri, 24 mai
Luceafărul Oradea - CS Mioveni (15,30)
CS Afumaţi - Metalul reşiţa (18,00)
Dunărea Călăraşi - Chindia Târgovişte (18,00)
Academica Clinceni - Poli Timişoara (18,00)
Joi, 25 mai
UTA Bătrâna Doamnă Arad - CS Baloteşti (17,30)
Olimpia Satu Mare - CSM Rm.Vâlcea 3-0
FC Braşov stă

Top marcatori
27 goluri: Chipirliu (Juventus)
21 goluri: Petre (Arad)
20 goluri: Hadnagy (Sepsi)
17 goluri: CHERCHEZ (Chindia)
16 goluri: Blănaru (Timişoara)
13 goluri: M.Matei (Oradea)
12 goluri: Arnăutu (Oradea), Vlada (Afumaţi)
11 goluri: Cl.Herea (Baloteşti)
10 goluri: HONCIU (Chindia), Kanda (Călăraşi)
9 goluri: NEGUŢ (Chindia)
8 goluri: Muntean (Satu Mare), Antohi (Clinceni), Bădăuţă (Timişoara), Buhăescu (Juventus)
7 goluri: Şt.Grigorie (Braşov), Bădăluţă (Timişoara), Onicaş (Satu Mare), Rusu (Suceava), Roşu (Brăila), C.Năstăsie (Mioveni), Dina (Reşiţa), Curtuiuş (Arad)
6 goluri: Sburlea, Manole (Braşov), Muntean, Pop (Satu Mare), Ayza, I.Stoica (Mioveni), V.Mihai (Tărlungeni), Neagu, Puşcaşu (Brăila), Bujor (Sepsi), V.Andrei (Baloteşti)
5 goluri: Man (Arad), Fl.Costea (Rm.Vâlcea), Neagu, Ştefan, Coman (Clinceni), Istrati (Braşov), Dumitriu (Suceava), Păcurar (Oradea), Buduroi (Reşiţa), Birău (Timişoara), Rădescu, Staicu (Mioveni), Licu (Călăraşi), Olariu (Afumaţi)
4 goluri: Călinţaru (Juventus), Predescu (Clinceni), Pană (Satu Mare), Şandru, Puşcaş (Călăraşi), Andrei (Baloteşti), Ene (Sepsi), Skraparas, Staicu, Ayza (Mioveni), Cerlincă (Suceava), Vasile (Afumaţi)

Dacă ţi-a plăcut ştirea noastră şi crezi că ar putea prezenta interes şi pentru alte persoane, am aprecia dacă ai distribui acest articol.

comments

Horoscop