liga2ucluj6Luceafărul a scăpătat, în umbra turnului şi Chindia rămâne în cursa pentru un loc pe podium. Vezi care au fost cele mai importante momente din meci!

CHINDIA TÂRGOVIŞTE-LUCEAFĂRUL ORADEA 2-1 (2-0) * Au marcat: C.Stoica (min.32), Cherchez (45+1, din penalti) - Roşu (min.90) * Au arbitrat: Robert Dumitru (Sf.Gheorghe) - Marian Truţă (Băbeni) şi Alexandru Mihăilă (Rm.Vâlcea) *

Târgoviştenii au început în forţă şi la pauză aveau deja un avans considerabil * Crinel Stoica - cel care l-a înlocuit pe Cornel Dinu (accidentat) - a deschis scorul cu un şut în dreapta lui Goia (min.32, 1-0) * Cristi Cherchez a mărit avantajul dintr-o lovitură de pedeapsă, în prelungirile primei reprize * Imediat, gândul ne-a dus la scorul de… 2-0! Spre norocul nostru, bihorenii n-au reuşit decât să reducă din handicap în ultimul minut de joc, astfel că toată lumea a urmărit finalul cu ochii pe… ceasuri! Dar cum un sigur ceas este “bun” - cel al arbitrului, emoţiile s-au stins abia după minutele de prelungire… * O victorie care menţine Chindia în cursa pentru un loc pe podiumul ligii secunde…

Chindia: Căbuz - Martac, Ispas, Vătavu, C. Dinu (C.Stoica) - Pătru (cpt.), L. Mihai (Honciu), Dumitraşcu, Pencea - Cr. Neguţ, Cherchez (Grigore) * Antrenor: Nicolae Croitoru

Luceafărul: Goia - Bedea, Hlinca, Fl. Cordoş, Ban - Chiş Toie, Codoban (Balla), Feher - C-tin. Roşu (cpt.), M. Matei (Costea), Arnăutu (Cuc) * Antrenor: Alexandru Kiss

Dacă ţi-a plăcut ştirea noastră şi crezi că ar putea prezenta interes şi pentru alte persoane, am aprecia dacă ai distribui acest articol.