moldova2023oct13Dambovitapenet, Liga 2 / Jucătorii Chindiei Târgoviște cooptați la Naționala Moldovei au jucat, aseară, în amicalul cu Suedia, terminat 3-1, pentru scandinavi. Răialean și Cojocaru au evoluat încă din primul minut de joc. Bogaciuc a intrat în minutul 81, în timp ce Cojocaru a fost scos în minutul 57. Railean a fost titular.

Golul Moldovei a fost marcat în minutul 39, de Nicolaescu, la scorul de 2-0 pentru Suedia,

Pentru Moldova urmează unul dintre cele mai importante jocuri, meciul cu Polonia, de pe 15 octombrie, de la ora 21:45. Funcție de acest rezultat, Moldova se poate apropia de o califcare istorică la Euro 2024! Vom reveni cu informații!