juniorlovit”Strigător la cer! Așa se joacă, mai nou și arbitrul n-a luat nicio măsură”, ne-a declarat Cătălin Momel - antrenorul echipei Sportul Voinești, după meciul juniorilor, de la Cornești. Jocul a fost întrerupt prin minutul 80, pentru incidente! Unul dintre jucătorii oaspeților a ajuns la spital!

Meciul de juniori de la Cornești, dintre Gloria și Sportul Voinești, a fost întrerupt prin minutul 80, din câte am aflat, la scorul de 5-5, din cauza unor altercații, ceva mai... aprinse între jucători! Unul dintre fotbaliștii oaspeți - cel din imaginea alăturată - Forin Iacob - a fost lovit brutal, cu... gheata, direct în pometul obrazului! A urmat o încăierare generală, ”combatanții” fiind cu greu despărțiți. ”Arbitrul (n.r. - Ion Onicescu) n-a luat nicio măsură, deși oaspeții au protestat și se impunea cel puțin o eliminare! Până la urmă a dat un galben jucătorului vinovat (n.r. - numărul 11 de la gazde). A scăpat meciul din mână, un meci de juniori, nu prea are nicio treabă cu arbitrajul la centru, deși este asistent la Liga a 3-a”, ne-a declarat o sursă oficială! Delegatul echipei oaspete, susține că arbitrul n-a arătat 3 minute pentru refuzul relăurii jocului: ”În momentul incidentului eram la vestiar pentru raport, dar am ieșit imediat afară, atras de... zgomot. Spiritele se mai liniștiseră și jucătorii mei erau într-un colț al terenului când arbitrul a fluierat, așa din... senin, sfârșitul meciului! Nici gând să retrag echipa de pe teren!” Alte surse susțin că arbitrul ar fi arătat 3 minute, dar nu știe precis... cui, după care ar fi fluierat finalul! Poate prea repede și fără un motiv precis, vinovatul prinicipal fiind chiar arbitrul, care n-a reușit să ducă un meci de juniori la sfârșit! Păcat...

Foto - Iată cum arăta jucătorul Florin Iacob, imediat după meci, motiv pentru care a și fost transportat la spital!

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.