junioriGkinderchindiaIeri, pe stadionul ”Petrolul”, din Târgovişte, s-au desfăşurat meciurile Turneului V - memorialul „Nicolae Martin” - juniori G * Intră să vezi rezultatele înregistrate şi clasamentul la zi! Plus o GALERIE FOTO! Bravo, copii!

Kinder Târgovişte I - Chindia Târgovişte 4-5 (0-3)
A fost un meci cu două reprize complet diferite! În prima parte au dominat puștii de la Chindia, care au și marcat de trei ori. După pauză, fotbaliștii de la Kinder au ieșit la joc și au reușit să egaleze: 3-3! Chindia calcă…”pedala” și preia conducerea. Într-un final se termină 4-5!

Kinder Târgovişte II - Flacăra Moreni 0-1 (0-1)
Un joc dominat de morenari, dar care nu au reușit să puncteze decât o singură dată, înainte de pauză. Oricum, victorie meritată pentru Flacăra Moreni.

Flacăra Moreni - Chindia Târgovişte 1-3 (0-1)
Ieri, Chindia a fost mai bună! A jucat mai atent și a marcat de trei ori. Momentul ”cheie” l-am consemnat la scorul de 1-2. Atunci, dacă cei de la Flacăra reușeau să nu mai primească gol… aveam un final de memorial… încins… Asta pentru că până ieri, între cele două echipe au fost două rezultate de egalitate și o victorie a Flacărei, cu 2-1 (n.red. – la egalitate de puncte primul criteriu îl reprezintă jocurile directe).

Kinder Târgovişte I - Kinder Târgovişte II 11-0
Meci cu 11 goluri, care s-a jucat între… prieteni. Zâmbete, jucători fericiți și spectacol. Chiar și cei de la Kinder II au părăsit terenul de joc cu chipurile … vesele!