Minifotbal

Apelează 0729379596

kinderedypris2018Ieri, la Braşov au continuat întrecerile juniorilor U8 şi U10, la Winter Cup 2018 * După meciurile din grupe şi primele eliminatorii, Kinder Târgovişte are o echipă calificată în semifinale! * Intră să vezi rezultatele Kinder(aşilor) şi cele obţinute de GSA Nucet!

 

Kinder Albastru U8 (antrenor Edy Prisăcaru) joacă astăzi, în semifinale! Kinder Târgovişte Alb - în turneul de consolare - pentru locurile 5-8! * Iată rezultatele complete din grupe şi cele ale meciurilor eliminatorii jucate ieri

U8 (n.2010) - grupa A
Kinder Târgovişte Alb - Infinity Târnăveni 3-0
Junior Aiud - Stras Brăila 0-2
Kinder Târgovişte Alb - Junior Aiud 0-3
Stars Brăila - Infinity Târnăveni 3-0
Junior Aiud - Infinity Târnăveni 3-0
Stars Brăila - Kinder Târgovişte Alb 0-3

Clasament final
1.Aiud 3 2 0 1 6-2 6p
2.Kinder 3 2 0 1 6-3 6p
3.Brăila 3 2 0 1 5-3 6p
4.Târnăveni 3 0 0 3 0-9 0p*
*toate meciurile pierdute cu 0-3

U8 (n.2010) - grupa D
Luceafărul Cluj - Viitorul Braşov 16-0
Sport Team Giurgiu - Kinder Târgovişte Albastru 0-4
Sport Team Giurgiu - Luceafărul Suceava 0-6
Viitorul Braşov - Kinder Târgovişte Albastru 0-6
Sport Team Cluj - Viitorul Braşov 2-1
Luceafărul Cluj - Kinder Târgovişte Albastru 3-1

Clasament
1.Cluj 3 3 0 0 25-1 9p
2.Kinder 3 2 0 1 11-3 6p
3.Giurgiu 3 1 0 2 2-11 03p
4.Braşov 3 0 0 3 1-24 0p

Primele două clasate din fiecare grupă s-au calificat în sferturile de finală

Sferturi de finală
Juniorul Aiud - FK Miercurea Ciuc 4-2
Kinder Târgovişte Alb - Real Junior Vaslui 1-3
Cosmo Bucureşti - Kinder Târgovişte Albastru 0-1 dld
Luceafărul Suceava - Luceafărul Cluj 1-2

Astăzi, în semifinale:
Juniorul Aiud - Kinder Târgovişte Albastru
Real Junior Vaslui - Luceafărul Cluj

Turneul de consolare, locurile 5-8 (semifinale), astăzi:
FK Miercurea Ciuc - Cosmo Bucureşti
Kinder Târgovişte Alb - Luceafărul Suceava

U10 (n.2008) - grupa A
Academia Luceafărul - CSŞ Braşovia 7-0
Kinder Târgovişte - CSŞ Braşovia 0-4
Junior Braşov - Dinamo Bucureşti 2-0
Academia Luceafărul - Dinamo Bucureşti 12-1
Kinder Târgovişte - Junior Braşov 1-10
Dinamo Bucureşti - CSŞ Braşovia 1-3
Academia Luceafărul - Junior Braşov 5-2
Junior Braşov - CSŞ Braşovia 2-1
Dinamo Bucureşti - Kinder Târgovişte 1-2
Kinder Târgovişte - Academia Luceafărul 3-10

Clasament
1.Acad.Luceafărul 4 4 0 0 34-6 12p
2.Junior Braşov 4 4 0 0 16-7 9p
3.CSŞ Braşovia 4 2 0 2 8-10 6p
4.Kinder 4 1 0 3 6-25 3p
5.Dinamo 4 0 0 4 3-19 0p

Primele două clasate s-au calificat în sfertrurile de finală

Kinder Târgovişte a continuat în turneul pentru locurile 13-16:
Kinder Târgovişte - CS Amara 1-6
A
stăzi, în meci pentru locurile 15-16: Kinder Târgovişte - Forex Braşov

 

„Cupa Prieteniei” U2003 (juniori C)
În „Cupa Prieteniei” de la Braşov Indoor Cup, GSA Nucet U2003 (juniori C) a terminat pe locul secund în grupa A, după CFR Cluj, calificându-se în sferturile de finală * Iată rezultatele înregistrate de trupa lui Marius Rotaru, în grupa preliminară B:

GSA Nucet - CFR Simeria 5-0
GSA Nucet - LPS Buzău 2-0
CFR Cluj - GSA Nucet 4-0
Kids Tâmpa Braşov - GSA Nucet 0-2

În sferturile de finală: GSA Nucet - CSFC Dinamo Bucureşti 0-1

Locurile 5-8, play off: GSA Nucet - Corona Braşov 2-1
Astăzi, GSA Nucet va juca pentru locurile 5-6

Horoscop