1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

csscuparomaniei129Finala Cupei României la fotbal feminin, disputată pe stadionul Municipal din Sf.Gheorghe,  între CSŞ Târgovişte şi Heniu Prundu Bârgăului, s-a încheiat. CSȘ Târgoviște este marea câștigătoare! Felicitări, fetelor noastre!

CSŞ Târgovişte - Heniu Prundu Bârgăului 3-0 (0-0) * Fetele lui Mihai Tătăranu „au rezolvat” meciul în doar două minute, după ce ardelencele reuşiseră să păstreze până la pauză tabela de marcaj „albă” * Târgoviştencele au marcat două goluri, în doar două minute: mai întâi prin Maria Şoimu - care a deschis scorul (min.57), după care, un minut mai târziu, Mihaela Merlan a majorat diferenţa. A fost doar... începutul, pentru că în minutul 69, Alexandra Sfiea ridică scorul la 3-0, consfinţind diferenţa de valoare dintre cele două finaliste * O victorie meritată pentru CSŞ Târgovişte, care obţine mult rânvintul trofeul, după ce cu 9 ani în urmă pierdea finala în faţa Ripensiei Timişoara

Cele două finaliste au început meciul în următoarele formule de start
CSŞ Târgovişte: 69. Ruxandra Neagu – 18. Florentina Ionescu (2. Ioana Ionescu 23'), 8. Mihaela Neacșu, 5. Sandra Oprica, 4. Ștefania Burcea – 7. Alexandra Sfiea, 10. Georgiana Vasile – 80. Mihaela Merlan, 9. Nicoleta Barbos, 14. Camelia Moraru – 11. Maria Șoimu. Antrenor: Mihai Tătăranu

Heniu Prundu Bârgăului: 12. Ana Zatusevcaia – 11. Denisa Lovenberger, 16. Iulia Mera, 7. Lenuța Ștef, 19. Vasilica Nadejda – 15. Csilla Balasz, 6. Alexandra Sziga – 9. Adina Roghean, 2. Andreea Corduneanu, 8. Szidonia Papp – 10. Simona Caldare. Antrenori: Călin Svoboda

Sursa: frf.ro

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!