0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

meci801liga5Ieri, au avut loc cele două semifinale ale Cupei României, faza județeană. Cunoaștem cele două echipe care se vor înfrunta, în ultimul act, cu trofeul pe masă! Vă prezentăm rezultatele finale și marcatorii din cele două semifinale.

CSM FIENI - Urban Titu 3-2
Au marcat: Negulescu (autogol), Leotescu, Dumitrache - Rb.Șerban, D.Matei

Echipa de sub poalele Leoatei și-a respectat statul de prim divizionară în campionatul județean și s-a calificat în ultimul act al Cupei României.

RECOLTA G.ȘUȚII - Roberto Ziduri 7-6 dld (2-2)
Au marcat: Motolici, Stănescu - I.Radu (autogol), Dicu.

Încă o calificare... chinuită pentru Recolta Gura Șuții, decisă tot după loteria loviturilor de departajare. Roberto a condus cu 1-0, după autogolul lui Ionuț Radu, dar Recolta a revenit și a întors rezultatul, prin Motolici și Emil Stănescu. Dicu a restabilit egalitatea încă de la pauză, rezultat care a rămas pe tabela de marcaj până în minutul... 120!