2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

bolovani11277Ieri, s-au disputat cele 31 de meciuri ale etapei a 2-a - faza judeţeană, din Cupa României, ediţia 2019 * Intră să vezi rezultatele meciurilor şi câteva scurte comentarii!

 

N-am zice că etapa a 2-a a Cupei României a fost ocolită de surprize! * Am avut un meci întrerupt - dar nu la noi în judeţ, să fim bine înţeleşi! Meciul dintre Muscelul Văleni şi Sportul Voineşti a fost întrerupt de către „cetăţenii”... argeşeni, pentru că meciul s-a jucat la Cetăţeni - Argeş! * Juniorul Ciocăneşti n-a avut vize medicale! * Petrolul Răscăieţi şi Săgeata Cătunu n-au avut asistenţă medicală * Nu ştim precis care a fost situaţia la Cătunu, dar cu să nu uităm că asistentul medical este obligat să prezinte arbitrului, înainte de meci, „documentul oficial”! Iar... ceasul şi... fluierul arbitrului sunt singurele „obiecte” oficiale! * În două meciuri s-a ajuns la loviturile de departajare, dar la Braniştea era cât pe ce să-i apuce seara pe jucători, executând lovituri din punctul de la 11 metri! * Alte 4 echipe au fost desemnate ca învingătoare după cele două reprize de prelungiri * Doar 4 echipe din Liga a 6-a au mai rămas în competiţie: Cetatea Târgovişte, Vânătorul Răţoaia, FCM Târgovişte - din seria Nord şi Flacăra Valea Mare - seria Sud...

1. A.S.Udreşti - A.S.Ulmi 1-4
2. Unirea Ogrea - Săgeata Gura Ocniţei 0-1
3. Muscelul Văleni - Sportul Voineşti 2-2
(meci intrerupt în minutul 67 - spectatorii intră în teren!)
4. FCM Târgovişte - Voinţa Buciumeni 4-3 dp
5. Juniorul Ciocăneşti - ACS Tărtăşeşti 0-3 (lipsă viză medicală)
6. Flacăra Valea Mare - Unirea Cobia 3-0
7. Vânătorul Raţoaia - Olimpia Mărceşti 5-0
8. Viitorul Gura Foii - Dinamo Odaia Turcului 2-5
9. Săgeata Cătunu - Gaz Metan Finta 0-3 (lipsă asist.medicală)
10. Cetatea Târgovişte - Voinţa Bezdead 4-1
11. Petrolul Iedera - Viitorul Ocniţa 3-5
12. Voinţa Săcuieni - Luceafarul Dărmăneşti 5-4 dp
13. Voinţa Pietroşiţa - Sportul Runcu 3-0
14. Unirea Lucieni - Flacăra Şuţa Seacă 2-3
15. Victoria Comişani - Voinţa Adânca 2-3 dp
16. ASG Doiceşti - Voinţa Tătărani 3-4
17. Viitorul Răzvad - Pomicola Raciu 4-2
18. Luceafărul Bolovani - Unirea Răcari 3-4
19. Viitorul Mircea Voda - Voinţa Vişina 1-6
20. Săgeata Braniştea - Unirea Nucet 13-12 dld
21. Flacăra Ghineşti - Publirex Ciocăneşti 3-0 (n)
22. Viitorul Gheboaia - Viitorul Dobra 2-1
23. Fulgerul Lunguleţu - Libertatea Urziceanca 3-5 dld
24. Voinţa Podu Rizii - Unirea Slobozia Moară 2-0
25. FC Potlogi - Ştiinţa Odobeşti 4-3
26. AS Corbii Mari - PCM Ungureni 4-5 dp
27. Viitorul Burduca - Olimpia Picior de Munte 2-3
28. Viitorul Straoşti - Voinţa Ioneşti 3-1
29. Viitorul Găeşti - Sportul Mogoşani 0-6
30. Spicul Jugureni - ACS Urban Titu 2-1
31. Petrolul Răscăieţi - Olimpia Morteni 0-3 (lipsă as.med.)

Foto (facebook): Luceafărul Bolovani - Unirea Răcari 3-4

Horoscop

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii