1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

cetatea2344Cetatea rămâne fără înfrângere şi după meciul de ieri, din Cupă! Deşi a fost condusă cu 3-1, echipa din Târgovişte a întors rezultatul! Bogdan Marius Amer1knu marchează pentru Cetatea!

Strajerii s-au deplasat la Voinesti, pentru meciul din Cupa, cu Pietrari. A fost un joc in care s-au marcat sapte goluri, trei gazdele, unul mai mult oaspetii. La pauza, cei din Pietrari conduceau cu 2-1. Dupa reluarea jocului tot ei au inscris si au majorat diferenta, la 3-1. A fost momentul in care Condurache si Bogdan Marius Amer1knu, sufletul echipei din Targoviste – au intrat pe teren. Si s-a vazut, mai ales ca Bogdan a reusit sa si marcheze un gol de toata frumusetea – sut de la 25 de metri, cu exteriorul. Golul victoriei a venit in minutul 90+5, in urma unui penalty, transformat de Mihai. Scor final: Pietrari – Cetatea 3-4

La Cetatea au jucat: Gătej - Ciumac, Mihai, Grigorescu, Avanu - Ionciu, Beleaev, Popescu, Popa - Stroe, Ionescu. Au mai intrat: Condurache, Bogdan G.

Felicitari, Bogdan! Felicitari, Cetatea Targoviste! In continuare neinvinsa!