meci001petrolultitu765Urban Titu avea şanse minime pe stadionul „Ilie Oană”, însă dâmboviţenii au reuşit să reziste ceva mai mult de o oră, fără să primească gol * Intră şi vezi mai multe amănunte de la meci...

PETROLUL PLOIEŞTI - URBAN TITU 2-0 (0-0) * Au marcat: Lambru (min.61) şi N.Popescu (64) * Jocul s-a derulat doar într-un singur sens, poarta lui Popa fiind luată cu asalt de „lupii galbeni” chiar din primele minute * Au ratat deschiderea scorului Lambru (min.9 şi 44), Arnăutu (10) şi D.Gheorghe (26 şi 40), astfel că la vestiare s-a intrat de pe poziţii de egalitate * La un sfert de oră de la reluare, Lambru împinge în poartă balonul, după un carambol (1-0, min.61), iar N.Popescu închide tabela cu un lob, peste portarul Popa (2-0, min.64)

Iată şi cele două formaţii:
Petrolul Ploieşti: Bolboaşă – Olaru (73 Saim), Antoche, Chiriţă, Velisar – Chindriş – Lambru, Puchea, Cl.Tudor (cpt), D. Gheorghe (56 N. Popescu) – Arnăutu (78 Vintilă). Antrenor: Octavian Grigore.

Urban Titu: Popa (cpt) – Ştefan (70 Doncilă), Vlad, Negulescu, Al.Radu – Stăncuţu (62 Ghica), Dicu – Stăncilă, Cioran, Simion – Ene (65 Ghenu). Antrenor: Constantin Plăvache.

Sursă şi foto: „facebook.com/official.fcpetrolul”