5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

cornesti flacaraLa Corneşti s-a jucat meciul zilei (pentru noi), din faza a II-a a Cupei României, dintre Gloria 2015 Corneşti şi Flacăra Moreni! S-au marcat trei goluri, intr-un meci cu multe faze... spectaculoase.

GLORIA 2015 CORNEŞTI - FLACĂRA MORENI 1-2 (0-0) * Au marcat: Mîndru (min.54) - Alin Neguţ (86 şi 90) * „Flacăra a jucat în superioritate numerică încă din minutul 38, când Nicolae (Gloria) a fost eliminat pentru o lovitură aplicată lui Parghel. Gloria deschide scorul prin Mîndru (min.54) * Echlibrul numeric a fost restabilit în minutul 65, când Bogdan Negrea a văzut şi el cartonaşul roşu * Flacăra egalează în minut 86 prin Alin Neguţ * Minutul 89: Gloria ratează o lovitură de pedeapsă, iar un minut mai târziu, Neguţ face dubla: scor 1-2! (conform paginii de facebook a Flacărei Moreni)

Gloria 2015 Corneşti: Moise – Vlad, I.Constantin, Gae, Fl. Niculae – Nedelea, Lungeanu, Enescu, Mîndru – M.Matei, Dragnea * Au mai jucat: Ghiţă, Costache * Antrenor: Nelu Radu.

Flacăra: Curchi – Parghel, Oprea, G.Matei, Palamariu – L.Plăcintă M.Plăcintă – Drăgan, Tocan, B.Negrea – A.Neguț * Au mai jucat: Tânţaru, Manea, Timofte * Antrenor: Gabi Paraschiv.