fcromaniasezonul2020sept2Dambovitapenet, FC România / ”Lupii” lui Ionuț Vintilă au debutat în noul sezon competițional al Ligii a 8-a,  Isthmian League - South Central Division, cu o înfrângere, în deplasare, la Harlow Town. A fost un meci în care ”tricolorii” au ratat un penalty, în prima repriză, la scorul de 1-0, după care au mai trimis mingea în bară!

177 de spectatori au asistat la duelul dintre Harlow Town și FC România. Din păcate, a fost o zi cu ghinion pentru echipa noastră! În minutul 44, FC România ratează o lovitură de la 11 metri, pentru ca două minute mai târziu să notăm și o ... bară, în contul ”lupilor”. Până la urmă și înfrângerile fac parte din joc și să sperăm că ”tricolorii” vor fi mai puternici în jocul următor!

Harlow Town - FC Romania 2-0 (1-0)
Au marcat: Hector Mackie (min.31) și Christian Adu Gyamfi (52)

FC România a jucat în următoarea alcătuire: Dărăbanț - Kiriakov (53 - Manesio), Arotăriței, C.Channing (66- Lutaaya), Dubniuc, J.Smith, Michaelides, Taban, Countrey, Follea, Campbell (65- Sighiartău).

Alte rezultate din prima etapă: Barking - Marlow 2-2, Bracknell Town - Chipstead 2-0, Chalfont St Peter - Ashford Town (Middx) 0-1, Chertsey Town - Uxbridge 1-0, Hanwell Town - Bedfont Sports 1-0, Staines Town - Ware 3-2, Tooting & Mitcham United - Hertford Town 1-2, Waltham Abbey - South Park 2-0, Westfield - Northwood 3-0

Următorul meci pentru FC România:  29 septembrie, ora 21:45 (19:45, la Londra), Northwood vs FC Romania.

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.