megasezonfcromania1Situația ”lupilor” de la FC România devine din ce în ce mai grea! Sâmbătă, am crezut că meciul va fi unul relativ ușor pentru FC Romania, după ce Miron a deschis scorul după doar două minute de joc, chiar dacă aveau în față ocupanta locului 5 din Isthmian South Central Division - Liga a 8-a engleză. Ei bine, ”lupii” au primit nu mai puțin de 5 goluri! Vă prezentăm ultimele rezultate din Isthmian South Central Division și clasamentul actualizat!

Sâmbătă, în Isthmian South Central Division, FC Romania a început bine meciul cu Watesfield, deschizând scorul prin Miron, după care s-au văzut învinși, chiar dacă la pauză tabela de marcaj arăta 1-1

FC Romania - Watesfield 1-5 (1-1)
Au marcat: Miron (2) - Max Blackmore (26), Jake Hill (53), Elijah Simpson (61), Anis Nuur (72), Dylan Cascoe (87)

20.FC ROMANIA 17 2 3 12 25-57 9

Următoarele meciuri pentru ”lupi”: joi, 26 decembrie, ora 15,00 (17,00/ora României): Hertford Town - FC Romania și sâmbătă, 28 decembrie, ora 15,00, FC Romania - Ware!