4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (2 voturi)

fcr09Aseară, FC România a reușit o victorie mare! A bătut liderul, cu 2-1. În minutul 78 a picat golul de 1-1, pentru ca reușita care a adus trei puncte să vină abia în minutul 90! Vezi clasamentul după meciul de azi, Basildon – Stansted!

Ce istoric a avut meciul celor de la FC România cu Great Wakering! S-a terminat 2-1, pentru băieții lui Ionuț Vintilă, după ce au fost conduși de oaspeți, încă din prima repriză. Golurile noastre au venit în minutele 78 și 90. De precizat că în minutul 65, un jucător de-al nostru, mai puțin contează cine, a fost eliminat după ce a văzut al doilea galben. Primul cartonaș a venit în minutul 56, pentru proteste, pentru ca al doilea să îi fie acordat pentru că a întârziat repunerea mingii…

Grație victoriei de ieri, FC România păstrează șanse la promovare! Totul depinde de ce face în ultimul meci de campionat, sâmbătă, în deplasare la Southend Manor, dar și de rezultatele meciurilor în care joacă Basildon!

Basildon United FC - Stansted FC 3-0