1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

fcromaniasezonnou1Aseara a fost 1 pauză, 1 final si FC România merge mai departe în Errington League Challenge Cup, după ce a trecut de Waltham Forest FC! Meciul a fost un test util pentru confruntarea din campionat, de sâmbătă, atunci când FC România va întâlni același adversar!

2-1 a fost scorul final, dupa ce la pauza românii conducea cu 1-0. Ionut Vintila a avut ocazia de a testa jucatori care nu au prins foarte multe minute ca titluari, dar si a vedea cum se misca formatia pe care o va intalni sambata, atunci cand cele trei puncte puse in joc au o importanta uriasa, in lupta pentru promovare. Felicitari, pentru victoria de aseara si succes in viitorul meci!