fcromaniaechipanoua22„Lupii” lui Ionuţ Vintilă n-au reuşit să le taie elanul „atleţilor” şi drept... „pedeapsă” vor mai face un „tur” în plus pentru a se mai apropia cu un pas de... Wembley!

FC ROMANIA - TRING ATHLETIC 1-1 (1-1, 1-1) dp * Pentru FC Romania a marcat Valentin Ilie (min.35) * Oaspeţii au deschis scorul rapid, în minutul 12, după care „lupii” au atacat în... „haită”, dar n-au reuşit să-i... pună pe fugă pe „atleţi”! * În minutul 118, FC Romania a avut calificarea în piciorul lui Dănilă, care a ratat din... 2 metri! * Meciul se rejoacă, aşa după cum v-am informat, marţi, 6 decembrie, de la ora 21,45 * FC  Romania a început în următoarea formulă: Dărăbanţ - Ilie, Costache, Sandu, Barcari - Pop, Taban, Ghinea, Teleoacă - Pavel, Dănilă. Au mai jucat: Pitaru şi Maximov.

Foto (facebook): Primul „11” al „lupilor”, în meciul cu Tring Atheltic