fcromaniasezonnou41Din păcate, echipa „tricolorilor” de la FC România a pierdut primele puncte în campionat. După ce a fost condusă cu 1-0, FC România a revenit spectaculos, dar finalul de joc nu a fost de bun augur...

Redbridge – FC Romania 3-2 si baietii lui Ionut Vintila pierd primele puncte in campionat. Primii care au marcat au fost gazdele, dupa care “lupii” au intors rezultatul: 1-2. Cu opt minute inainte de final, FC Romania avea ocazia de a-si trece in cont inca trei puncte… Din pacate, in minutele 82 si 87 au incasat doua goluri care au dus la prima infrangere din campionat… Dupa acest joc, FC Romania se afla pe locul 5, cu 9 puncte din 4 jocuri, la 6 puncte de locul 1 – Takeley – 15p (5 jocuri).

fcromaniasezonnou40

Miercuri, pentru FC Romania urmeaza un nou test important, meciul de acasa cu cei de la Ilford, o echipa care are un obiectiv clar: promovarea.

Hai, FC Romania! Capul sus, baieti si mergeti inainte!