karpat300Patru variante vă propunem, astăzi, la COTA 2! Intră să vezi ce meciuri vă oferim! Fotbalul, hocheiul pe gheaţă şi tenisul propun o serie de meciuri atractive!

Vă invităm să ne trimiteţi sub formă de comentarii, ponturi ale zilei! Fie o COTĂ 2, fie un singur meci! Cei mai inspiraţi vor fi amintiţi în ziua următoare!

Varianta 1
FC Argeş - Foresta Suceava 1&2+ (1,40)
FC Argeş marchează, de regulă, peste două goluri pe meci, singura excepţie în ultimele 10 jocuri, fiind cel de la Arad, unde a câştigat doar cu 1-0!
Magdeburg - Zwickau 1 (1,50)
După victoria cu Osnabruck, din etapa trecută (2-0), Magdeburg a mai luat o... gură de aer, în disputa promovării, având un punct în plus faţă de Wehen - locul 3 în 3.Liga, dar şi cu un meci mai puţin disputat. Oricum, credem că Zwickau nu ar fi o echipă care să-i pună probleme prea mari...

Cotă: 2,10

Varianta 2
Karpat Oulu - Assat Pori CM 1 (1,45)
Campioana sezonului regulat - Karpat are toate şansele să închidă meciul din sferturi, la scorul general de 3-1. Assat Pori a câştigat cu greu un meci, jucat acasă, cu 3-2!
TPS Turku - SaiPa CM1 (1,40)
Încă un sfert de finală, al cărui dezondământ se vede cu certitudine, gazdele având şanse în proprorţie de 99% să tranşeze calificarea în semifinale

Cotă: 2,03

Varianta 3
Marach, Pavici - Khachanov, Rublev 1 (1,40)
Marach şi Pavic merg cu şanse mari de a prinde finala turneului de la Miami, cel puţin după cum au jucat până acum
CHA Hornets - CLE Cavaliers +210,5puncte (1,52)
Ultimele meciuri ale celor două echipe ne conving: CHA Hornets - NY Knicks 117-117 şi BRO Nets - CLE Cavaliers 114-121 * Al doilea argument - coşaverjul: 8107-8050 CLE şi 8087-8073 CHA!

Cotă: 2,13

Varianta 4
Flensburg - Kristianstadt +50,5 goluri (1,50)
În meciul tur - play off, sferturile de finală ale Ligii Campionilor, nemţii au câştigat cu 26-22. Cum Flensburg este una dintre echipele cu... „apetit” pe teren propriu - având cel mai productiv atac „acasă”, în Bundesligă (n.r. - 30 de goluri pe meci), credem că se va trece uşor de „cota” noastră!
BC Timişoara - CSM Oradea +150,5 puncte (1,52)
Bănăţenii au cel mai productiv atac din „grupa învingătorilor”, cu o medie de 89 puncte pe meci, iar în cele două meciuri directe jucate în acest sezon s-a marcat serios: 86-74 la Timişoara şi 87-81 la Oradea - cu două victorii în contul gazdelor de astăzi!