1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

juventus987Astăzi este zi plină cu evenimente! Vezi ce ți-am pregătit la COTA 2! Juventus și PSG, în centrul atenției!

Vă invităm să ne trimiteţi sub formă de comentarii, ponturi ale zilei! Fie o COTĂ 2, fie un singur meci! Cei mai inspiraţi vor fi amintiţi în ziua următoare!

Varianta 1
Osijek - Zapresic 1 (1,40)
Cu două meciuri mai puţin jucate, Osijek n-a renunţat încă la un loc în Europa League! De altfel şi statisticile sunt de partea gazdelor: în ultimele 5 meciuri directe, oaspeţii n-au remizat decât o singură dată (1-1, în 2016) * Ultimele 20 de meciuri jucate la Osijek ne conving parcă şi mai mult: doar 1 victorie şi 5 remize pentru Zapresic şi un golaveraj net pentru gazde (37-13)!
Juventus - Atalanta 1 (1,45)
Ştiţi când a câştigat ultima oară Atalanta în faţa „Bătrânei Doamne”? Ei bine, acum... 17 ani, adică pe 3 februarie 2001, un 2-1 la Bergamo. Sigur, au mai fost remize, că doar vorbim despre fotbalul italian, însă după calificarea de pe „Wembley”, Juventus trebuie să... facă puţină ordine în campionat, înaintea sferturilor de finală! Napoli stă la un singur punct în spate şi torinezii simt pericolul oricărui pas greşit...
PSG - Angers 1 (1,10)
Doar pentru cine vrea să-şi... rotunjească cota!

Cotă: 2,23

Varianta 2
ANA Ducks - VAN Canucks 1X (1,45)
Vanocuver nu mai are nicio şansă de calificare în play-off, în vreme ce gazdele, aflate la doar un punct în spatele celor de la LA Kings, încă mai speră la locul 3 - ultimul care asigură calificare din Divizia Pacific. 7 absenţe în lotul oaspeţilor, plus faptul că Vancouver n-a mai câştigat decât două meciuri în ultimele 10 întâlniri - la Dallas (suprinzător, acel 3-1) şi la codaşa Arizona...
Eisbaren Berlin - Wolfsburg CM1 (1,50)
Wolfsburg a prins sferturile de finală, după play-off-ul ocupantelor locurilor 7-10 şi nu credem că poate, deocamdată, să emită pretenţii, cel puţin în primul meci, de pe „Mercedes Benz-Arena”!

Cotă: 2,18

DE LA CITITORI
Am primit, ieri, de la Bogdan Alexandru, următoarea combinație:
Botoșani – Iași X prima repriză – 1,91
Manchester United – Sevilla 1&DG1 2+ - 1,85

Cota 3,5

Din nefericire... Manchester nu a reușit să câștige… Mulțumim pentru varianta trimisă!