andreiivan2021mar1Dambovitapenet, Națională / România a pierdut amicalul cu Georgia, scor 1-2, miercuri seară, la Ploiești, în fața unei asistențe derizorii. Trei jucători de origine dâmbovițeană au evoluat în acest joc, Andrei Vlad și Florin Tănase titulari, iar Andrei Ivan introdus în teren în minutul 58, în locul lui Alibec.

Tănase a fost eliminat, înainte de pauză. Andrei Ivan a marcat singurul gol al naționalei, șut din unghi, într-un joc în care Răzvan Marin a ratat cu indolență un penalty. România a bifat a șasea înfrângere în mandatul lui Mirel Rădoi, iar perspectivele sunt dintre cele mai sumbre.