001csmbaschet12Meci interzis cardiacilor, astăzi, în Sala Sporturilor, din Târgoviște! Echipa noastră de baschet feminin a întâlnit liderul, la zi, CSM Satu Mare! A fost nevoie de două reprize de prelungiri pentru a se stabili câștigătoarea! Iar publicul târgoviștean a fost, din nou, la înălțime! Bravo, CSM!

CSM Târgoviște – CSM Satu Mare 78-74
(16-15, 16-11, 10-27, 23-12, 4-4, 9-5)

Ce meci, astăzi, în Sala Sporturilor din Târgoviște! Aproximativ 300 de spectatori au asistat la un duel care ne-a ținut cu sufletul la gură până în ultimele secunde! Arbitrii nu au dorit ca meciul să se termine după ”obișnuitele” patru sferturi! Și când spunem asta ne gândim la decizia luată cu doar 2,2 secunde înainte de final, la scorul de 65-65. Inițial a fost arătat fault și două aruncări pentru CSM Târgoviște. Dar arbitrul principal a întors decizia și așa s-a intrat în prelungiri! Acolo am avut o primă repriză cu puncte puține, câte patru de fiecare! Așa că a mai fost nevoie de încă o repriză de prelungiri, la capătul căreia fetele noastre și-au trecut în cont victoria. Una meritată, de altfel, după jocul prestat, cu excepția sfertului trei, atunci cât oaspetele au dat de parchet cu târgoviștencele: 10-27!

Felicitări, CSM Târgoviște! Cu atât mai mult cu cât după jocul de azi echipa noastră este la doar două puncte de locul 1!

Pentru CSM Târgoviște au marcat: A. Stoenescu – 26, L. Vaida – 19, P. Poole – 11, L. Toma – 11, T. Kilin – 4, A. Chivu – 4, M. Coker – 3.

BIlă albă pentru public! A fost alături de CSM în toate momentele grele! De multă vreme nu am mai ... ”auzit” sala ! Atât de.. ”tare”!