001csmbaschetVictorie importantă pentru CSM Târgoviște, la baschet feminin, chiar pe terenul celor de la Arad! Grație rezultatelor și penalizărilor dictate de Federația Română de Baschet, CSM Târgoviște este la doar 3 puncte de locul 1! Și urmează, după Crăciun, meciul de acasă cu… liderul, CSM Satu Mare! Vezi cum arată clasamentul, după prima etapă din partea a doua a sezonului – Grupa Roșie!

ICIM Arad – CSM Targoviste 61:64
Primul sfert a fost câștigat de fetele noastre, la trei puncte distanță – 16:19. Urmează un al doilea sfert bun pentru târgoviștence, deși s-au marcat doar 18 puncte, de ambele părți – 8:10. După pauză, arădencele intră mai motivate și cîștigă sfertul trei – 18:14. Fetele noastre nu cedează și reușesc să marcheze 21 de puncte în ultima parte! Cu două mai multe ca gazdele.

Marcatoarele CSM-ului: P.Poole 19, Kilin 10, Chivu 9, Vaida 8, Stoenescu 7, Coker 5, Toma 4,Vati 2.