fazamecicupa1122Astăzi au fost programate sferturile de finală în Cupa României, la minifotbal. Vezi informații de la fiecare joc! Plus o colecție de fotografii… Am avut de toate: goluri, eliminări, retrageri de pe teren, lovituri de departajare…

Seară plină, astăzi, în minifotbalul dâmbovițean! S-au stabilit echipele care merg mai departe, în semifinale:

THE SAINTS – SPITALUL 7-8 dld (4-4)
Au marcat: Florin Cernea – 2, Ciprian Stăncescu, Emanuel Lungeanu, respectiv Iulian Enache – 2, Florin Lețu – 2

A fost meciul de deschidere! Unul cu adevărat spectaculos! După timpul regulamentar scorul era egal, 4-4. De precizat ca pe final Spitalul conducea cu 3-2… Băieții de la The Saints nu renunță la luptă și reușesc să întoarcă scorul, cu doar un minut înainte de final: 3-4! Când nimeni nu se mai aștepta, Iulian Enache a reușit golul serii, cu o execuție de zile mari, de la jumătatea terenului, fără nicio speranță pentru portarul echipei…gazdă. S-a trecut, rapid, la executarea loviturilor de departajare și după seria obligatorie de trei, scorul era tot egal… Așa că a urmat a patra serie! The Saints ratează, Iulian Enache (Spitalul), nu! Și Spitalul merge mai departe, cu Iulian Enache în prim-plan!

sfintiicp11spitalulcp11

TIV – MICRO II 8-0
Au marcat Vlad Georgescu – 2, Robert Popescu – 2, Bogdan Lazăr, Adrian Herăstrău, Eduard Gheboianu, Gabriel Bădescu

Meciul doi a fost unul echilibrat până pe la jumătatea primei reprize. Apoi, băieții de la TIV au dominat copios, lucru ce s-a văzut și pe tabela de marcaj. A fost o victorie meritată a celor de la TIV, care în semifinale dau peste fotbaliștii de la Kablutronik, nimeni alta decât liderul din Liga Companiilor. Din păcate, pentru Micro II sezonul se încheie aici, deoarece nu a reușit să se califice în play-of-ul Superligii Bergenbier.

tivcp11micro2cp

YOUNG BOYS – LAMINORULUI 3-0
A fost meciul care a durat doar șapte minute. La scorul de 2-0 pentru Young Boys, după reușitele lui Nedelea, un jucător al Laminorului primește un cartonaș galben. La doar un minut distanță, același jucător faultează fără minge și vede al doilea galben și implicit roșu. Băieții de la Laminorului au considerat că cel mai bine este să desconsidere competiția și au părăsit terenul de joc, pe motiv că nu are sens să mai joace în cinci, neavând vreun jucător de rezervă…

yb1cupalaminoruluicupa1

DEDEMAN – KABLUTRONIK 0-4
Au marcat: Robert Mădăran – 2, Andrei Iliescu – 2

În ultimul meci s-au întâlnit două rivale din Liga Companiilor. În prima repriză Dedeman ratează…inexplicabil, Kablutronik... marchează! De notat faptul că Andrei Iliescu, înainte de a marca primul gol, a trimis balonul de trei ori în bară! Victorie muncită și meritată a celor de la Kablutronik, care se pregătesc de duelul cu TIV.