0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

meci55Scandal şi sub Leaota, la Pietroşiţa! Meciul dintre Voinţa şi Flacăra Şuţa Seacă s-a întrerupt, undeva, prin minutul 65-70, pentru că fiecare a fugit care încotro, să scape!

Era 2-0 pentru oaspeţi, după ce spiritele se încinseseră înainte de meci, pentru că gazdele l-au conetstat pentru drept de joc pe „Bulă de la Raciu”, transferat la Şuţa Seacă... Nu intrăm în amănunte şi vom relata pe scurt, ceea ce am primit de la faţa locului... „Jucătorul cu numărul 8 de la gazde l-a lovit pe unul dintre jucătorii de la oaspeţi. Căpitanul Flacărei l-a luat de gât „prieteneşte” şi i-ar fi zis să stea la un loc şi de aici a pornit tot scandalul! Un spectator a sărit gardul şi a intrat în teren. Arbitrul a reuşit să-l elimine şi a continuat jocul după ce a artătat 3 minute. A fost... scânteia care a aprins „focul”!... La scandal, ce să mai facă, au năvălit ca hunii jucătorii gazdelor, au tăbărât pe oaspeţi, ultimii nu s-au lăsat nici ei călcaţi pe... coadă, au sărit gardul şi spectatorii cu sticlele de ţuică în mână, care în buzunar, lovindu-i pe arbitri! Centralul a apucat să fugă şi s-a închis în vestiar, însă asistentul - un copil a fost lovit în vreo două rânduri de unul dintre jucătorii gazdelor, care l-a alergat ca un animal, prinzându-l la înghesuială! Tremura tot săracul, a intrat în vestiar... plângând, probabil nu de durere, ci de modul în care a fost tratat de „bestia de om”! Cam aşa s-a terminat meciul de la Pietroşiţa, rămâne să vedem ce decide AJF-ul”, ne-a transmis cineva de la faţa locului...