Minifotbal

Apelează 0729379596

2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

meci002burducaAseară s-au desfăşurat meciurile etapei a 6-a, din seriile Nord şi Sud - Liga a 5-a, ultima „intermediară” a sezonului de toamnă * Vă prezentăm rezultatele şi clasamentele la zi

Seria NORD
Înaintea derbiului de duminică, Luceafărul Dărmăneşti şi Voinţa Tătărani rămân neînvinse, în fruntea clasamentului * Sportul Voineşti a fost stopată la Runcu şi coboară pe locul 3

Etapa a 6-a
Flacăra Şuţa Seacă - Viitorul Răzvad 3-1
Victoria Comişani - Pomicola Raciu 4-0
Sportul Runcu - Sportul Voineşti 3-2
Săgeata Gura Ocniţei - Viitorul Ocniţa 7-2
AS Ulmi - Voinţa Pietroşiţa 7-1
Voinţa Bezdead - Voinţa Săcuieni 11-3
ASG Doiceşti - Unirea Lucieni 3-1
Voinţa Tătărani - Voinţa Buciumeni 3-0 (n)
Voinţa Adânca - Luceafărul Dărmăneşti 3-6

Clasament
1.Dărmăneşti 6 6 0 0 39-8 18
2.Tătărani 6 5 1 0 21-5 16
3.Voineşti 6 5 0 1 23-3 15
4.Şuţa Seacă 6 4 1 1 16-10 13
5.Ulmi 5 4 0 1 20-8 12
6.Bezdead 6 4 0 2 22-16 12
7.Adânca 6 4 0 2 16-21 12
8.Runcu 6 3 2 1 17-11 11
9.Doiceşti 6 3 0 3 22-14 9
10.Raciu 6 3 0 3 14-12 9
11.Răzvad 6 2 1 3 15-13 7
12.G.Ocniţei 6 2 0 4 14-11 6
13.Buciumeni 6 1 2 3 14-19 5
14.Pietroşiţa 6 1 1 4 10-33 4
15.Ocniţa 6 1 0 5 9-27 3
16.Comişani 6 1 0 5 10-31 3
17.Lucieni 6 0 0 6 6-18 0
18.Săcuieni 5 0 0 5 8-34 0

Etapa a 7-a, 17 septembrie
Voinţa Săcuieni - Săgeata Gura Ocniţei
Voinţa Pietroşiţa - Voinţa Bezdead
Unirea Lucieni - AS Ulmi
Pomicola Raciu - Sportul Voineşti
Viitorul Răzvad - Victoria Comişani
Viitorul Ocniţa - Flacăra Şuţa Seacă
Luceafărul Dărmăneşti - Voinţa Tătărani
Voinţa Buciumeni - ASG Doiceşti
Voinţa Adânca - Sportul Runcu

Seria SUD
N-au mai rămas decât 3 echipe neînvise! Surprinzător, Libertatea Urziceanca a fost învinsă la Podu Rizii, gazdele fiind abia la a doua victorie din sezon - în decurs de 3 zile, de parcă... acum ar fi început campionatul * Gaz Metan Finta, Unirea Răcari şi ACS Tărtăşeşti merg mai departe umăr la umăr, cu maximum de puncte * După ce Viitorul Gheboaia a învins, suprinzător, la Dobra, meciul etapei de duminică ar fi... Viitorul Gheboaia vs ACS Tărtăşeşti!

Etapa a 6-a
Voinţa Podu Rizii - Libertatea Urziceanca 4-2
Viitorul Dobra - Viitorul Gheboaia 0-1
Olimpia Mărceşti - ACS Tărtăşeşti 3-5
Urban Titu II - Publirex Ciocăneşti 3-2
Unirea Nucet - Unirea 2016 Răcari 0-5
Flacăra Ghineşti - Gaz Metan Finta 2-4
Unirea Sl.Moară - Săgeata Branişte 9-2
Fulgerul Lunguleţu - Viitorul Mircea Vodă 7-2
St.Roşu Colacu - Luceafărul Bolovani 0-2

Clasament
1.Finta 6 6 0 0 39-8 18
2.Răcari 6 6 0 0 27-4 18
3.Tărtăşeşti 6 6 0 0 29-14 18
4.Urziceanca 6 5 0 1 19-10 15
5.Dobra 6 4 0 2 19-12 12
6.Ciocăneşti 6 3 0 3 15-15 9
7.Titu II 6 3 0 3 13-14 9
8.Gheboaia 6 3 0 3 10-13 9
9.Bolovani 6 3 0 3 9-15 9
10.Braniştea 6 2 2 2 16-26 8
11.Colacu 6 2 0 4 21-21 6
12.Nucet 6 2 0 4 16-20 6
13.Lunguleţu 6 2 0 4 21-26 6
14.Podu Rizii 6 2 0 4 9-15 6
15.Mărceşti 6 1 1 4 9-16 4
16.Mircea Vodă 6 1 1 4 14-25 4
17.Sl.Moară 6 1 0 5 12-23 3
18.Ghineşti 6 0 0 6 5-26 0

Etapa a 7-a, 17 septembrie
Gaz Metan Finta - Urban Titu II
Unirea 2016 Răcari - Flacăra Ghineşti
Săgeata Branişte - Unirea Nucet
Viitorul Gheboaia - ACS Tărtăşeşti
Libertatea Urziceanca - Viitorul Dobra
Publirex Ciocăneşti - Voinţa Podu Rizii
Luceafărul Bolovani - Fulgerul Lunguleţu
Viitorul Mircea Vodă - Unirea Sl.Moară
St.Roşu Colacu - Olimpia Mărceşti


Seria VEST
În seria Vest nu au fost programate meciuri în „intermediară”

Clasament
1.Jugureni 4 3 1 0 17-4 10
2.Vişina 4 3 1 0 17-7 10
3.Ungureni 4 3 0 1 23-7 9
4.Morteni 4 3 0 1 13-7 9
5.Cobia 4 3 0 1 14-11 9
6.Odobeşti 3 2 1 0 5-3 7
7.Odaia Turcului 4 2 1 1 11-15 7
8.Corbii Mari 4 2 0 2 13-9 6
9.Potlogi 4 2 0 2 14-12 6
10.Răscăieţi 4 1 2 1 9-9 5
11.Găeşti 4 1 0 3 13-18 3
12.Mogoşani 4 1 0 3 7-14 3
13.Ioneşti 4 1 0 3 4-11 3
14.Straoşti 4 0 1 1 8-12 1
15.Burduca 3 0 1 2 3-20 1
16.Picior de Munte 4 0 0 4 5-17 0

Etapa a 5-a, 17 septembrie
Olimpia Picior de Munte - Viitorul Ziduri
Voinţa Vişina - Viitorul Găeşti
FC Potlogi - Viitorul Straoşti
AS Corbii Mari - PCM Ungureni
Viitorul Burduca - Olimpia Morteni
Unirea Cobia - Petrolul Răscăieţi
Sportul Mogoşani - Dinamo Odaia Turcului
Voinţa Ioneşti - Spicul Jugureni

comments

Horoscop