Minifotbal

Apelează 0729379596

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

meci001odobesti23Astăzi, de la ora 17,00 sunt programate în seriile Nord şi Sud, ale Ligii a 5-a, meciurile etapei a 6-a, ultima „intermediară” a sezonului de toamnă

Seria NORD
O etapă extrem de încurcată, care ar putea strânge clasamentul, pentru că, sincer vorbind nu prea vedem o distanţare a formaţiilor din fruntea clasamentului! * „Capul de afiş” al zilei este ţinut de meciul de sub Leaota, unde vom avea... lecţie deschisă: Sportul Runcu vs Sportul Voineşti! * Liderul joacă în „Groapă”, acolo unde nu trebuie să omită faptul că „Arsenalul” a urcat în umbra podiumului şi va forţa nota * Dacă stăm şi socotim bine, la o „dublă” a gazdelor, la finalul celor două întâlniri de mai sus, castigata ar fi Voinţa Tătărani, care jucând pe teren propriu, ar putea sări... pârleazul şi ar ajunge în fotoliul de lider!...

 

Etapa a 6-a, 13 septembrie (15,00 şi 17,00)

Flacăra Şuţa Seacă - Viitorul Răzvad

Victoria Comişani - Pomicola Raciu

Sportul Runcu - Sportul Voineşti

Săgeata Gura Ocniţei - Viitorul Ocniţa

AS Ulmi - Voinţa Pietroşiţa

Voinţa Bezdead - Voinţa Săcuieni

ASG Doiceşti - Unirea Lucieni

Voinţa Tătărani - Voinţa Buciumeni

Voinţa Adânca - Luceafărul Dărmăneşti

 

Clasament

1.Dărmăneşti 5 5 0 0 33-5 15

2.Voineşti 5 5 0 0 21-2 15

3.Tătărani 5 4 1 0 18-5 13

4.Adânca 5 4 0 1 13-15 12

5.Şuţa Seacă 5 3 1 1 13-8 10

6.Raciu 5 3 0 2 14-8 9

7.Ulmi 4 3 0 1 13-7 9

8.Bezdead 5 3 0 2 11-13 9

9.Runcu 5 2 2 1 14-9 8

10.Răzvad 5 2 1 2 13-10 7

11.Doiceşti 5 2 0 3 19-13 6

12.Buciumeni 5 1 2 2 14-16 5

13.Pietroşiţa 5 1 1 3 9-26 4

14.G.Ocniţei 5 1 0 4 7-9 3

15.Ocniţa 5 1 0 4 7-20 3

16.Lucieni 5 0 0 5 5-15 0

17.Săcuieni 4 0 0 4 5-23 0

18.Comişani 5 0 0 5 6-31 0

 

 

Seria SUD
Aici, vorba cuiva, este... "necaz" mare! După primele 5 etape, avem 4 echipe cu maximum de puncte! Şi culmea, astăzi, toate patru joacă în deplasare! * Olimpia Mărceşti şi-a anunţat retragerea, astfel că s-ar putea ca CS Tărtăşeşti să nu facă decât o plimbare, dar parcă nu ne vine să credem că Ion Marin - „Săpăligă de Mărceşti” renunţă aşa uşor la fotbal! * Urziceanca se deplasează la Podu Rizii, unde gazdele - după prima lor victorie în actualul sezon, sunt dornice să confirme faptul că duminică n-a fost doar o întâmplare! Greu, meci greu pentru Libertatea! * Unirea Răcari pare să aibă o misiune ceva mai uşoară la Nucet, în faţa unei echipe care nu se regăseşte, fapt care demonstrează că promovarea a fost cam... forţată * În fine, „găzarii” lui Stego vor trebui să aibă grijă la... „presiune”, nu care cumva să ia „foc” la Flacăra de la Ghineşti! * Cert este că Viitorul Dobra va reuşi să menţină contactul cu plutonul fruntaş, pentru că Viitorul Gheboaia nu mai este, pare-se, echipa din sezonul trecut...

 

Etapa a 6-a, 13 septembrie (15,00 şi 17,00)

Voinţa Podu Rizii - Libertatea Urziceanca

Viitorul Dobra - Viitorul Gheboaia

Olimpia Mărceşti - ACS Tărtăşeşti

Urban Titu II - Publirex Ciocăneşti

Unirea Nucet - Unirea 2016 Răcari

Flacăra Ghineşti - Gaz Metan Finta

Unirea Sl.Moară - Săgeata Branişte

Fulgerul Lunguleţu - Viitorul Mircea Vodă

St.Roşu Colacu - Luceafărul Bolovani

 

Clasament

1.Finta 5 5 0 0 35-6 15

2.Răcari 5 5 0 0 22-4 15

3.Tărtăşeşti 5 5 0 0 24-11 15

4.Urziceanca 5 5 0 0 17-6 15

5.Dobra 5 4 0 1 19-11 12

6.Ciocăneşti 5 3 0 2 13-12 9

7.Braniştea 5 2 2 1 14-17 8

8.Colacu 5 2 0 3 21-19 6

9.Nucet 5 2 0 3 16-15 6

10.Titu II 5 2 0 3 10-12 6

11.Gheboaia 5 2 0 3 9-13 6

12.Bolovani 5 2 0 3 7-15 6

13.Mărceşti 5 1 1 3 6-11 4

14.Mircea Vodă 5 1 1 3 12-18 4

15.Podu Rizii 5 1 0 4 5-13 3

16.Lunguleţu 5 1 0 4 14-24 3

17.Sl.Moară 5 0 0 5 3-21 0

18.Ghineşti 5 0 0 5 3-22 0

 

 

Seria VEST

În seria Vest nu sunt programate meciuri în „intermediară”

 

Clasament

1.Jugureni 4 3 1 0 17-4 10

2.Vişina 4 3 1 0 17-7 10

3.Ungureni 4 3 0 1 23-7 9

4.Morteni 4 3 0 1 13-7 9

5.Cobia 4 3 0 1 14-11 9

6.Odobeşti 3 2 1 0 5-3 7

7.Odaia Turcului 4 2 1 1 11-15 7

8.Corbii Mari 4 2 0 2 13-9 6

9.Potlogi 4 2 0 2 14-12 6

10.Răscăieţi 4 1 2 1 9-9 5

11.Găeşti 4 1 0 3 13-18 3

12.Mogoşani 4 1 0 3 7-14 3

13.Ioneşti 4 1 0 3 4-11 3

14.Straoşti 4 0 1 1 8-12 1

15.Burduca 3 0 1 2 3-20 1

16.Picior de Munte 4 0 0 4 5-17 0

 

Etapa a 5-a, 17 septembrie (11,00)

Olimpia Picior de Munte - Viitorul Ziduri

Voinţa Vişina - Viitorul Găeşti

FC Potlogi - Viitorul Straoşti

AS Corbii Mari - PCM Ungureni

Viitorul Burduca - Olimpia Morteni

Unirea Cobia - Petrolul Răscăieţi

Sportul Mogoşani - Dinamo Odaia Turcului

Voinţa Ioneşti - Spicul Jugureni

comments

Horoscop