Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

meci7După ce am ratat încă o calificare la Cupa Mondială, ne întoarcem la liga noastra cea de toate zilele, încercând să uităm că fotbalul românesc se îndreaptă vertiginos către... „lumea a treia” şi nimeni dintre cei care „decid” nu observă, măcar!

Iată programul complet al etapei a 9-a, clasamentul la zi, topul marcatorilor şi runda viitoare...

Programul etapei a 9-a
FC Botoşani - Astra Giurgiu (8 sept, 20,30)
Juventus Bucureşti - CSM Politehnica Iaşi (9 sept, 18,00)
Viitorul Constanţa - FCSB (9 sept, 20,30)
Sepsi Sf.Gheorghe - FC Voluntari (10 sept, 18,00)
CFR Cluj - CSU Craiova (10 sept, 20,30)
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna (11 sept, 18,00)
ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti (11 sept, 20,30)

Clasament
1.CFR Cluj 8 6 1 1 16-5 19
2.CSU Craiova 8 5 3 0 11-3 18
3.FCSB 8 5 3 0 12-6 18
4.Botoşani 8 5 1 2 13-7 16
5.Dinamo 8 5 0 3 12-6 15
6.Astra 8 4 3 1 10-5 15
7.Timişoara 8 4 1 3 9-9 13
8.CSM Iaşi 8 2 3 3 4-8 9
9.Sepsi OSK 8 3 0 5 7-12 9
10.Viitorul 8 2 2 4 5-7 8
11.Voluntari 8 2 2 4 8-12 8
12.Gaz Metan 8 1 1 6 4-16 4
13.Concordia 8 0 2 6 5-11 2
14.Juventus 8 0 2 6 4-12 2

Etapa a 10-a
Juventus Bucureşti - FC Botoşani (15 sept, 18,00)
CSM Politehnica Iaşi - FC Voluntari (15 sept, 20,30)
ACS Poli Timişoara - Sepsi Sf.Gheorghe (16 sept, 18,00)
CSU Craiova - Dinamo Bucureşti (16 sept, 20,30)
Concordia Chiajna - CFR Cluj (17 sept, 18,00)
FCSB - Gaz Metan Mediaş (17 sept, 20,30)
Astra Giurgiu - Viitorul Constanţa (18 sept, 20,30)

Top marcatori
4 goluri: Gnohere (FCSB)
3 goluri: Băluţă, Mitriţă, Gustavo (Craiova), Balaure (Astra), Golofca, D.Man (FCSB), Fulop, L.Buş (Botoşani), Culio, Hoban, Vera (CFR), Cristescu (Concordia), Hanca (Dinamo), Alex Muntean (Timişoara), Cl.Herea (Sepsi)
2 goluri: A.Ioniţă (Astra), Hadnagy (Sepsi), M.Roman (Botoşani), Vaşvari (Timişoara), Budescu (FCSB), Nascimento, Anton (Dinamo), Balde (CFR), Ţucudean (Viitorul), Hadnagy (Sepsi)

La finele sezonului regulat, echipele clasate pe locurile 1-6 vor juca în play off
Echipele clasate pe locurile 7-14 vor juca în play out
Campioana va juca în 2018 în turul 3 preliminar, Liga Campionilor
Locul 2 va juca în 2018 turul 3 preliminar, Europa League
Locul 3 va juca în 2018 în 2018 în turul 2 preliminar, Europa league
Câştigătoarea Cupei României va juca în 2018 în turul 3 preliminar, Europa League
Echipele, clasate la finele play out pe locurile 13 şi 14 vor retrograda în Liga a 2-a
Echipa situată pe locul 12 la finele play out va juca un meci de baraj cu ocupanta locului 3 din Liga a 2-a pentru promovare-menţinere în Liga I

comments

Horoscop