Minifotbal

Apelează 0729379596

kinderDcampioanaIeri, au fost programate cele trei meciuri restante din campionatul judeţean al juniorilor D, în urma cărora am aflat şi campioana judeţeană, ediţia 2017-2018! * Intră să vezi rezultatele zilei şi clasamentul actualizat! Vom reveni cu informații!

 

Cu două etape înainte de final, Kinder Târgovişte (antrenor Valentin Marian) este virtual campioană judeţeană - în ultima etapă urmând să joace cu Petrolul Târgovişte, meci pe care îl va câştiga cu 3-0. Kinder Târgovişte va reprezenta judeţul Dâmboviţa la faza zonală a campionatului naţional.

Rezultate şi clasament
Chindia Târgovişte II - Fortis Valea Lungă 3-3
Chindia Târgovişte I - Kinder Târgovişte 0-1
CSŞ Târgovişte - Fortis Valea Lungă 2-2

Clasament
1.Kinder 24 21 2 1 174-16 65
2.Flacăra 24 20 1 3 113-16 61
3.Titu 24 20 1 3 96-23 61
4.Chindia I 24 18 2 4 105-12 56
5.Chindia II 24 15 3 6 101-28 48
6.Nucet 24 12 2 10 77-53 38
7.CSŞ Tgv 24 11 3 10 59-63 36

8.Găeşti 24 12 0 12 77-93 36
9.Pucioasa 24 8 2 14 51-109 26
10.Fieni 24 7 3 14 36-84 24
11.V.Lungă 24 6 2 16 41-100 20
12.Aninoasa 24 3 1 20 40-153 10
13.P.Munte 24 3 0 21 28-183 9
14.Petrolul 24 0 0 24 0-72 0*

Etapa a 24-a, duminică, 20 mai, ora 18,00
GSA Nucet - Urban Titu
Sportul Pucioasa - FC Aninoasa
CSM Fieni - Chindia Târgovişte II
Olimpia Picior de Munte - Flacăra Moreni
CSŞ Târgovişte - Petrolul Târgovişte*
Progresul Găeşti - Chindia Târgovişte I
Kinder Târgovişte - Fortis V.Lungă

*Toate meciurile susţinute de Petrolul Târgovişte vor fi omologate cu 3-0 pentru echipa adversă, târgoviştenii primind acceptul Comisiei pentru copii şi juniori să folosească şi juniori peste limita admisă de regulament.

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Horoscop

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii