fcromania2009Încă o victorie în contul „lupilor” de la FC Romania, echivalentă cu un salt în clasamentul ligii engleze

WADHAM LODGE FC - FC ROMANIA 1-3 (1-1) * Victorie meritată, dar şi muncită pentru „lupii” lui Ionuţ Vintilă, în deplasarea cu Wadham Lodge, după care FC Romania mai urcă un loc în Essex Senior League - Premier Division! * Conduşi cu 1-0, gol marcat în minutul 26, băieţii au revenit şi au egalat până la pauză: lovitură liberă, lateral dreapta (min.43), executată de Pavel şi Dănilă deviază în plasă (1-1) * Minutul 53: corner, acelaşi Pavel şi un fundaş al gazdelor trimite în plasă, la... vinclu, cu capul (1-2) * Min.86: deschidere Fl.Pop şi Maximov „îngheaţă” tabela la 3-1*

FC ROMANIA: Dărăbanţ - Dinu, Sandu, Ghinea, Barcari - Fl.Pop, Maxomiv, Teleoacă, Pavel - Arotoriţei, Dănilă * Ale rezultate din intermediară: Barking FC - London Bari 5-0, Basildon United - Southend Manor 2-2 * În clasament: 1.Barking FC 59p (23 meciuri), 2.Southend Manor FC 51p (26), 3.Takeley FC 49p (27), 4.Clapton FC 47p (24), 5.Hullbridge Sports FC 46p (28), 6.FC
ROMANIA 45p (21, +39), 7.Stansted 45p (27, +20) * Sâmbătă, 17 decembrie, ora 15,00 - Cricklefield Stadium: Barkingside FC vs FC Romania.