voluntarichindia2021maiDambovitapenet, Liga 1 / Chindia Târgoviște este foarte aproape de a termina play-out-ul pe prima poziție! După remiza de ieri, 0-0, cu FC Voluntari, echipa noastră este la patru puncte, în fața celor de la FC Argeș, cu două etape înainte de final!

De menționat, Chindia este singura grupare din play-off și play-out care nu a fost învinsă și care, atenție, a primit un singur gol, în șapte etape!

Astra - Voluntari (15 mai, 14.00)
Poli Iași - Hermannstadt (15 mai, 16.30)
UTA - Gaz Metan (16 mai, 14.00)
FC Argeș - Dinamo (16 mai, 16.30)

Câteva cuvinte despre jocul de ieri

Voluntari – Chindia 0-0

Chindia a reușit să plece neînvinsă, de la Voluntari, la capătul unui joc în care gazdele au avut prima și ultima ocazie de gol! În chiar minutele de prelungire (90+2), Angelov a încercat un șut la colțul scurt, dar portarul Chindiei a fost la post și a reținut.