crevediajuniori2024mai30Dambovitapenet, Juniori / Deși multă lume nu a înțeles după ce reguli a fost nevoită să mai joace un meci în turul 2, din cadrul primei faze eliminatorii, la U19, Voința Crevedia a reușit o performanță spectaculoasă! A eliminat o formație de top, cu jucători selectați din întreaga Românie și care face antrenamente zilnice! Vorbim despre LPS Mircea Eliade București!

Scorul partidei dintre ACS Burduca (Voința Crevedia) și LPS Mircea Eliade a fost 1-0, grație golului marcat de Ionuț Negrea, în minutul 70.

”ACS Burduca își continuă parcursul fenomenal la Juniori U19. Campioana județului Dâmbovița a mai făcut o victimă în drumul spre glorie, eliminând astăzi un alt adversar de calibru, LPS Mircea Eliade București, scor 1-0. Golul calificării a fost reușit de Ionuț Negrea, în minutul 70, astfel că echipa antrenată de George Bozieru avansează în următorul tur eliminatoriu, fără să primească gol în etapele naționale.” - Sursa: AJF Dâmbovița

Voința Crevedia este printre cele mai bune 16 formații din România!

În turul doi eliminatoriu (optimi), echipa noastră va juca tot acasă, cu ACS Speed Academy Piteşti, duminică, 2 iunie, de la ora 14:00.