pucioasaflacaramoreni2020august2Dambovitapenet, Liga 3 / Dacă argeșenii joacă pe teren propriu, Flacăra are în program a doua deplasare consecutivă, la startul sezonului, după ce în prima etapă a evoluat pe Patrana! Ei bine, din ultimele deplasări, morenarii au venit cu victorii, așa că sperăm ca și mâine să completeze... ”tradiția”!

Unirea Bascov - Flacăra Moreni 1-4 (11 nov. 2019)
Unirea Bascov - Flacăra Moreni 2-5 (6 apr.2019)

Flacăra Moreni - Unirea Bascov 0-2 (28 sept 2018)

În etapa de debut, Unirea a fost învinsă la Roșiorii de Vede, scor 3-1 (1-1), după ce argeșenii au condus - dar numai 4 minute, după golul marcat de Ed.Neacșu (min.16). Elevii lui Romulus Ciobanu au egalat după un penalti, transformat de Cincă (min.20). După o primă repriză dominată de trupa lui Arrian Dulcea, teleormănenii au trecut la cârma jocului, marcând de două ori, prin Ciochină (74) și Urîtu (88).

De partea cealaltă, băieții lui Gabi Paraschiv au remizat pe Patrana 2-2 (1-0). Au marcat: Marina (min.15/din 11m), Chirică (85) - T.Calofir (81), A.Iliescu (90).