5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (2 voturi)

chindiamuscel2poza2024Dambovitapenet, Liga 2 / S-au terminat primele jocuri din sezonul 2024-2025 al Ligii a 2-a! Au fost goluri multe, pe multe dintre stadioane! Vă invităm să vedeți care au fost rezultatele înregistrate. Vom reveni cu informații din Liga a 2-a! Echipa noastră, Chindia Târgoviște a pierdut jocul în prelungiri, asta după a deschis prima scorul, prin Atanase. La pauză a fost 2-2. Golul victoriei pentru Meataloglobus a venit în chiar minutul 90+5.

Chindia a început meciul în urmtoarea formulă:
Șt. Mușat – Martac, Ius. Cristea, C. Dinu (cpt.), Ad. Ioniță, Al. Petre, Danu, Atanase, Pesic, D. Florea, Zivkovic

Pentru Chindia au marcat:
- Min 30 0-1 Cosmin Atanase are o acțiune în dreapta, pătrundere în careu și înscrie cu un șut cu stângul (sursa: liga2.ro)

- Min 45+1 2-2 Chindia se aruncă în atac după ce repune mingea de la centru și reușește o egalare fulger prin Ante Zivkovic, cu un șut din marginea careului (sursa: liga2.ro)

3 august, ora 11:00
CSC Dumbrăviţa - AFC Metalul Buzău 3-1
CSM Focşani - AFC Câmpulung – Muscel 2-0
CSM Slatina - SC FC Voluntari 1-1
Concordia Chiajna - CS Afumaţi 2-4
CS Mioveni - CS Unirea Ungheni 0-0