Minifotbal

Apelează 0729379596

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

meci004runcuSuntem la final de sezon, așa că în Liga a 5-a au început... neprezentările! 8 neprezentări - juniori şi seniori, un meci abandonat, unul nedisputat din cauza lipsei de asistenţă medicală - harababură totală, într-o competiţie din care mai sunt de disputat încă 5 etape! Vezi rezultatele și clasamentele! 


Seria NORD Etapa a 30-a
Viitorul Ocniţa - Voinţa Săcuieni 6-5
Viitorul Răzvad - Voinţa Pietroşiţa 2-1
Pomicola Raciu - Unirea Lucieni 6-3
Victoria Comişani - Luceafărul Dărmăneşti 0-1
Sportul Voineşti - Voinţa Buciumeni 3-0
(întrerupt în minutul 47 - oaspeţii rămaşi în 6 jucători!)
Olimpia Runcu - Olimpicii Ulmi II 3-0 (n)
Voinţa Bezdead - ASG Doiceşti 4-2
Săgeata Gura Ocniţei - Voinţa Tătărani 3-2
Flacăra Şuţa Seacă - Voinţa Adânca 7-1

Clasament
1.Voineşti 29 26 1 2 128-32 79
2.Dărmăneşti 29 24 1 4 135-50 73
3.Tătărani 29 20 3 6 103-56 63
4.Şuţa Seacă 29 18 5 6 81-42 59
5.Runcu 29 17 4 8 92-61 55
6.Raciu 29 16 4 9 100-62 52
7.G.Ocniţei 29 16 1 12 75-58 49
8.Răzvad 29 13 5 9 69-54 44
9.Ulmi II 29 13 2 14 60-62 41
10.Adânca 29 12 3 14 69-90 38*
11.Buciumeni 29 11 5 13 63-71 37*
12.Bezdead 29 11 2 16 69-92 35
13.Pietroşiţa 29 9 3 17 50-89 30
14.Săcuieni 29 8 3 18 61-126 27
15.Doiceşti 29 7 5 17 62-81 26
16.Ocniţa 29 5 3 21 54-108 18
17.Comişani 29 5 1 23 35-103 16
18.Lucieni 29 3 2 24 47-112 11
*penalizare 1p - decizie CCD

Etapa a 31-a, duminică, 10 iunie, ora 11,00
Olimpia Runcu - Voinţa Săcuieni
Voinţa Tătărani - Flacăra Şuţa Seacă
Luceafărul Dărmăneşti - Sportul Voineşti
Voinţa Adânca - Victoria Comişani
Voinţa Buciumeni - Pomicola Raciu
Unirea Lucieni - Viitorul Răzvad
Voinţa Pietroşiţa - Viitorul Ocniţa
ASG Doiceşti - Săgeata Gura Ocniţei
Olimpicii Ulmi II - Voinţa Bezdead

 

Seria SUD - Etapa a 30-a
Publirex Ciocăneşti - Gaz Metan Finta 4-5
Libertatea Urziceanca - Unirea 2016 Răcari 1-4
Viitorul Gheboaia - Săgeata Braniştea 2-2
Viitorul Dobra - Luceafărul Bolovani 3-0
ACS Tărtăşeşti - Viitorul Mircea Vodă 2-3 (c)
Olimpia Mărceşti - Unirea Nucet 0-3
Flacăra Ghineşti - Unirea Sl.Moară 9-0
Urban Titu II - Fulgerul Lunguleţu 1-1
Voinţa Podu Rizii stă

Clasament
1.Răcari 27 25 0 2 136-21 75
2.Finta 27 21 1 5 112-43 63*
3.Tărtăşeşti 28 20 1 7 119-62 61
4.Urziceanca 29 15 5 9 92-64 50
5.Gheboaia 28 14 5 9 70-71 47
6.Titu II 27 13 3 11 70-58 42
7.Nucet 27 13 3 11 75-71 42
8.Bolovani 27 13 2 11 59-65 41
9.Braniştea 27 11 4 12 79-84 37
10.Dobra 27 12 1 14 76-91 37
11.Lunguleţu 27 11 2 14 78-80 35
12.Podu Rizii 27 9 2 16 51-73 29
13.Mărceşti 27 9 1 17 57-79 28
14.Mircea Vodă 27 8 2 17 58-88 26
15.Sl.Moară 26 8 1 17 46-94 25
16.Ghineşti 27 7 2 18 51-89 23
17.Ciocăneşti 27 5 1 21 52-120 15*
*penalizare 1p - decizie CCD

Etapa a 31-a, duminică, 10 iunie, ora 11,00
Olimpia Mărceşti - Gaz Metan Finta
Fulgerul Lunguleţu - Voinţa Podu Rizii
Luceafărul Bolovani - ACS Tărtăşeşti
Viitorul Mircea Vodă - Viitorul Gheboaia
Săgeata Braniştea - Libertatea Urziceanca
Unirea 2016 Răcari - Publirex Ciocăneşti
Unirea Sl.Moară - Urban Titu II
Unirea Nucet - Flacăra Ghineşti
Viitorul Dobra stă

 

 

Seria VEST - Etapa a 27-a
Olimpia Picior de Munte - Viitorul Burduca 2-1
AS Corbii Mari - Unirea Cobia se joacă astăzi
FC Potlogi - Sportul Mogoşani 6-2
Voinţa Vişina - Voinţa Ioneşti 7-1
Viitorul Odobeşti - Spicul Jugureni 7-2
Viitorul Găeşti - Dinamo Odaia Turcului 3-3
Viitorul Straoşti - Petrolul Răscăieţi 2-0
PCM Ungureni - Olimpia Morteni 3-0 (n)

Clasament
1.Vişina 26 22 1 3 143-38 67
2.Jugureni 26 17 4 5 77-57 55
3.Odaia Turcului 26 17 2 7 92-50 53
4.Odobeşti 26 15 4 7 80-63 49
5.Potlogi 26 14 4 8 94-66 46
6.Morteni 26 15 1 10 82-62 46
7.Cobia 25 14 1 10 76-69 43
8.Ungureni 26 11 4 11 73-73 37
9.Corbii Mari 25 10 3 12 62-55 33
10.Mogoşani 26 10 2 14 68-88 32
11.Răscăieţi 25 9 4 12 55-57 31
12.Picior de Munte 26 9 2 15 61-86 29
13.Ioneşti 26 6 4 16 45-77 22
14.Găeşti 26 5 3 18 59-122 18
15.Burduca 26 4 5 17 41-96 17
16.Straoşti 26 3 4 19 50-106 13

Etapa a 28-a, duminică, 10 iunie, ora 11,00
Viitorul Burduca - AS Corbii Mari
Unirea Cobia - FC Potlogi
Sportul Mogoşani - Voinţa Vişina
Voinţa Ioneşti - Viitorul Odobeşti
Spicul Jugureni - Viitorul Găeşti
Dinamo Odaia Turcului - Viitorul Straoşti
Petrolul Răscăieţi - PCM Ungureni
Olimpia Morteni - Olimpia Picior de Munte

 

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Horoscop

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii