meci0001flacaragolVezi tot ce te interesează despre seria în care joacă Flacăra și Aninoasa. Trupa lui Cristi Bălașa ar trebui să își treacă în cont o nouă victorie. În altă ordine de idei, morenarii trebuie să meargă mai departe, după meciul de ieri…

Oaspeţii au avut nevoie doar de puțin peste un sfert de oră pentru a încheia conturile cu „lupii galbeni”, care probabil nici n-au avut timp (măcar) să... transpire în ghete! În minutul... 13, era, deja, 2-0 pentru teleromăneni, pentru ca tabela să fie închisă după alte şase minute de joc!

Astăzi, de la ora 17,00, FC Aninoasa primeşte vizita „satelitului” de la Mioveni, echipă pe care trupa lui Cristi Bălaşa ar trebui s-o învingă. Chiar fără probleme...

Iată rezultatele şi marcatorii meciurilor jucate ieri, clasamentul la zi, topul marcatorilor şi programul etapei viitoare.

Ieri
Concordia Chiajna II - FCM Alexandria 1-1 (0-0)
(Ov.Marin - Sîrbu)

Flacăra Moreni - Voinţa Tr.Măgurele 0-3 (0-3)
(Roman, Fotescu, Cruceru)

Viitorul Domneşti - SC Popeşti-Leordeni 1-6 (1-3)
(P.Florea - Luca 3, I.Drăgan 2, Romanescu)

10 goluri: Cîrjan (Petrolul)
9 goluri: Ciobanu (Chiajna II), Brînceanu (Sporting)
8 goluri: Căpăţînă (Alexandria), Fotescu (Tr.Măgurele)
6 goluri: Mihaiu (Tr.Măgurele), Răsdan (Chiajna II), Chiriac (Astra II), Ciocîlteu (Petrolul), Romanescu, Luca (Popeşti-Leordeni)
5 goluri: Rogoveanu (Chiajna II), Anghelini (Popeşti-Leordeni), Tb.Calofir, Terci, Floricel, Fl.Radu (Alexandria), Drăgan (Flacăra)
4 goluri: Leotescu (Aninoasa), Culda, D.Gheorghe (Astra II), B.Oprea, Suciu (Tr.Măgurele), Preda (Bradu), Neacşu (Mioveni), M.Plăcintă (Flacăra), Sîrbu (Alexandria)
3 goluri: Cl.Zamfi, Luca, Ivan (Tunari), Boiangiu, Anghelini (Popeşti-Leordeni), Pahonțu,  A.Neguţ, Rusu, I.Radu, Codroiu (Aninoasa), Novac (Domneşti), Tănăsescu, Golban (Bradu), N.Popescu (Petrolul), Sălcianu, Mamadou (Tr.Măgurele)