mecianinoasa31221Aseară, FC Aninoasa a susţinut încă un meci amical, în compania noii „promovate” în Liga a 4-a, Olimpicii Ulmi. După ce a fost condusă la pauză, trupa lui Cristi Bălaşa a revenit şi s-a impus la final

FC Aninoasa - Olimpicii Ulmi 3-1 (0-1) * Au marcat: Maican, I.Radu, Codroiu - A.Andrei * Oaspeţii au marcat repede, deschizând tabela după doar câteva minute de la fluierul de start. În repriza a doua, gazdele au punctat de trei ori, ratând şi o lovitură de pedeapsă, prin Pahonţu * Următorul meci amical pentru FC Aninoasa, este programat mâine, cu Unirea Ungureni.

FC Aninoasa:Bicher – Năstase, Neaga, Coman, Badea – G.Matei, Grigorescu, Dinu, Sucală – Maican, Roman. Au mai jucat: Priseceanu – I.Radu, Călinescu, Codroiu, Rusu, Pahonțu, Marina, Blas, Diță, Mitrea * Antrenor:Cristian Bălașa.

Olimpicii Ulmi:Ungureanu – R.Mădăran, Herăstrău, Păltineanu, Tronaru – A.Andrei, Popescu, Șeran, Cobori – Iliescu, Georgescu. Au mai jucat: Dorobanțu – Ciufu, Lia, Gheboianu, G.Mădăran, Corcodel, M.Radu, Simion, Ciocănel. Antrenor:Cosmin Păun.